DÍLNA S JINDŘICHEM ŠTREITEM V BANÁTU
(4. – 12.6.2016)

Nachystali jsme pro vás další dílnu s Jindřichem Štreitem, tentokrát v Rumunsku.

Jejím cílem není idealisticky a staromilsky, klasickým způsobem zaznamenat pouhé zastavení v čase, které by se mohlo zdát zvenčí pouze romanticky krásné (takto doposud fotografie z Banátu vypadají), ale naopak popsat současný život, plný paradoxů, negativ i výzev moderního vývoje v těchto českých vesnicích v rumunských horách. 

Studenti si během dílny vytvoří fyzický osobní deník složený z jednotlivých částí dílny (medailonů vybraných místních rodin, fotografické reflexe okolní krajiny a aranžovaných autoportrétů, nalezených typických zátiší, aj.)

Dílna nám dala kupu práce a nebylo jednoduché ji připravit. Trvalo nám to dva roky a jen kvůli přípravám dílny jsme se do Banátu museli dvakrát na 10 dní vypravit. Výsledkem, který máme pro vás připravený, je dílna, kterou jste ještě pravděpodobně nikde a nikdy nemohli zažít. Chtěli jsme, aby byla první svého druhu a ukázala nový pohled na možnosti fotografických dílen. Nepůjde jen o fotografování, ale i o technické a odborné zázemí a především o neopakovatelnou lidskou zkušenost, která je dána místními podmínkami a kterou vám rádi pomůžeme zprostředkovat.

Spolupracovat s námi bude i Ondřej Žižka z firmy Fotografiks, který bude dohlížet na případné vyvolávání filmů, skenování, jakékoli digitální úpravy, předtiskovou přípravu i samotný tisk – výrobu fotografií na místě. Každý student si tak dílny na konci odnese svůj hotový deník s fotografiemi, texty a postřehy – hotovou knihu.

Pište, volejte, ptejte se na všechno co vás zajímá!
Hlaste se! Budeme rádi.

Stáhněte si plakát dílny.

Na dílně jsou 3 poslední místa.