PŘÍBĚHY SOUČASNÉHO BANÁTU vol. III ŠUMICE 5.5.– 13.5.2018

fotografická dílna v Rumunsku s Jindřichem Štreitem (vizuální dokument života krajanů v odlehlé české vesnici Šumice v rumunském Banátu)

Po dvou úspěšných ročnících navazuje dílna pod vedením fotografa Jindřicha Štreita, Romana France a Gabriely Kolčavové na nové možnost dokumentární práce s důrazem na portrét, fotoesej a nalezená zátiší.

Dílnu vnímáme jako společnou příležitost vytvořit ucelený obraz výjimečné komunity v nejdále položené banátské vesnici Šumice. Díky její odlehlosti a izolovanosti nebyla tato vesnice zasažena turismem tak, jak je tomu u většiny ostatních českých vesnic v rumunském Banátu.  Vřelé a blízké vztahy s konkrétními rodinami, které jsme zde v minulých letech s Jindřichem Štreitem navázali, umožní studentům zažít neobvyklou blízkost, zásadní pro fotografickou práci během dílny. Naším cílem tak nejsou jen a pouze silné fotografie, ale stejným dílem i cenná životní zkušenost, kterou si každý student z této dílny odnese.

Bydlení a jídlo přímo v rodinách. Zapojení se do každodenního života místních obyvatel.

• Dílna je otevřena nejen digitální, ale i analogové technice bez omezení. K dispozici bude vyvolání černobílých filmů přímo na místě a jejich kvalitní skenování, předtisková příprava a tisk pod vedením Ondřeje Žižky z firmy Fotografiks.

• Studenti si budou každodenně střádat vizuální, textové a poslechové záznamy, které nakonec vytvoří ucelený soubor z osobních poznámek a fotografií, které bude možné denně za odborné asistence na místě vytisknout. Toto závěrečné kompaktní album bude složené z jednotlivých částí dílny (medailonů vybraných místních rodin, fotografické reflexe okolní krajiny, nalezených typických zátiší, hledání vlastního místa v této lokalitě pomocí autoportrétů, aj.). Každý student si z dílny odnese svůj hotový ucelený soubor s fotografiemi, texty a dalšími postřehy.

• Součástí dílny budou inspirativní přednášky, každodenní společné projekce s konzultací nad vlastními fotografiemi s Jindřichem Štreitem, Gabrielou Kolčavovou a Romanem Francem.

POČET STUDENTŮ: 10

CENA: 24 900,- KČ

Cena zahrnuje: kurzovné, veškerou dopravu a ubytování s plnou penzí, vyvolávání i digitalizaci černobílých negativů na místě, možnost kvalitního skenování, digitální úpravy fotografií, předtiskové přípravy a samotný každodení tisk fotografií pod vedením Ondřeje Žižky.

V ceně dílny je zahrnutý také kvalitní fotografický papír pro digitální tisk a všechny další materiály potřebné k přípravě knižního alba, včetně chemikálií pro negativní vyvolávání ve fotokomoře.

Odjezd společnou dopravou z Brna 5. 5. v 6:00 h ráno a příjezd zpět do ČR 13.5. kolem 17:00.

Pište, volejte, ptejte se na všechno co vás zajímá!

Hlaste se! Budeme rádi.

 

STÁHNĚTE SI ZDE PLAKÁT K DÍLNĚ. 

 

Uvedené fotografie jsou jen malým střípkem práce jednotlivých studentů z dílny v Šumici 2017.

¨